Для презентації досвіду роботи вчителів інформатики Сумського регіону та сприяння підвищенню рівня їх професійної майстерності започатковано науково-методичний семінар «Навчання інформатики: професійне зростання та творчий пошук».

Серед основних завдань роботи семінару – моніторинг електронних освітніх ресурсів, надання методичної допомоги вчителям області, організація стажування в галузі використання освітніх ресурсів тощо.

На базі Лабораторії функціонують проблемні групи, діяльність яких присвячена дослідженню фізичних основ функціонування інформаційних систем, роботехніки та можливостей використання спеціалізованих програмних засобів у професійній діяльності вчителя.

Кращі студентські дослідження презентуються на Всеукраїнських молодіжних конкурсах, науково-практичних конференціях, форумах.

Лабораторія є співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Наукова діяльність як шлях формування професійних компетентностей майбутнього фахівця».

Лабораторією підтримується видання збірників наукових праць:

«Фізико-математична освіта», який з 2017 року входить у перелік фахових видань України (наказ МОН України №996 від 11.07.2017 р.) та індексується світовими наукометричними та реферативними базами, серед яких Index Copernicus, Google Академія, The Global Source for Periodicals, The European Reference Index for the Humanities and the Social Sciences (ERIH PLUS), Наукова електронна бібліотека «КіберЛенінка», Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського та інші.

«Education. Innovation. Practice», у якому публікуються результати наукових досліджень у галузі освіти (професійна освіта, середня освіта, освітні, педагогічні науки) та який індексується наукометричними базами Index Copernicus та Google Академія.

З 2015 року Лабораторія проводить Сумський обласний конкурс з комп’ютерної графіки «Розфарбуй життя».

Мета проведення конкурсу: залучення молоді до використання інформаційних технологій та підвищення їх рівня знань, умінь та навичок у галузі комп’ютерної графіки; популяризація серед молоді програмного забезпечення з комп’ютерної графіки; поширення і підтримка кращих молодіжних проектів у мережі Інтернет.

За підтримки Лабораторії проводиться Міжнародний конкурс з комп’ютерної графіки та веб-дизайну «CreDiCo».

Основна мета конкурсу: надання майданчику для спілкування у галузі комп’ютерної графіки, комп’ютерної анімації та веб-дизайну.

До участі запрошуються студенти закладів вищої освіти, професійно-технічної освіти та учні старших класів закладів загальної середньої освіти.